07
Mar
4 Inch Round Recessed LED Panel Light | Available in 6W Cool White & 6+3W Dual Color
| Specification | Details |
|---|---|
| Watt | 6W (Cool White) / 6+3W (Dual Colour) |
| CCT | 6500K Cool White / 7000K + Blue |
| Lighting Modes | Single (Cool White) / Blue only · White only · Both (Dual Colour) |
| Luminous Flux | 540 LM |
| Beam Angle | 120° |
| CRI | >80 Ra |
| IP Rating | IP20 |
| Size | 4 inch |
| Cut-Out Size | 118*18.8mm |
| Installation | Recessed |
| Shape | Round |
| Body Finish | White |
| Flicker Free | Non |
| Fire Rated | Yes |
| Voltage | AC165-265V · 50/60Hz |
| Variant | Item Number |
|---|---|
| 6W Cool White | BRPL6700 |
| 6+3W Dual Colour (Cool White + Blue) | BDCPL6500B6-3 |